Ochranný oděv PS II ARAMID

Pracovní stejnokroj PS II ARAMID - komplet
Pracovní stejnokroj PS II ARAMID - zádaPracovní stejnokroj PS II ARAMID - detailPracovní stejnokroj PS II ARAMID - velikostní tabulka

Oděv je určen pro zaměstnání na stanici jako staniční oblek, pro drobné zásahy ve venkovním prostředí a technickou asistencí. Vyroben dle nařízení vlády č. 21/2003 sb.: 3 kategorie splňuje požadavky EN 340, EN ISO 14116, EN 1149

Materiál: 93% metaaramid, 5% paraaramid, 2% uhlíkové vlákno, 220g/m2, barvaPANTONE 19-4019.

Materiál je permanentně nehořlavý, hygienicky nezávadný, stálobarevný (tkaný z barevných vláken – není dodatečně barven po utkání) a zajišťuje dobrou odolnost proti běžné mechanické zátěži. Tkanina je opatřena flor-karbonovou úpravou proti vodě a chemickým kapalináma obsahuje vodivá (uhlíková) vlákna pro bezpečný odvod statické elektřiny.

Materiál vyhovuje indexům 3/5H/60 ISO 14116.

Oblek se skládá z blůzy a kalhot do pasu.

V případě, že potřebujete do kompletu zkombinovat jinou velikost blůzy a a jinou velikost kalhot, uveďte příslušné velikosti do poznámky na objednávce.
 
Za nadměrné velikosti (62 a 64) bude účtován příplatek ve výši 1325 Kč.
5.393 Kč (216 € / kus)
Cena s DPH
4.457 Kč (178 € / kus)
Cena bez DPH
Velikost
Na objednávku
 • Detailní popis
Popis/konstrukce/technické parametry:
 
Oblek je vyroben dle technických podmínek pro šití pracovního stejnokroje II dle vyhlášky
č. 255/1999 Sb. ve znění pozdějších předpisů, příloha č. 6 Technické podmínky pracovního stejnokroje II. Splňuje požadavky EN 340, EN ISO 14116 ( EN 533) a EN 1149-5
 
Materiál:         93% metaaramid, 5% paraaramid, 2% uhlíkové vlákno, 220g/m 2 , barva PANTONE  19-4019.
                         Materiál je permanentně nehořlavý, hygienicky nezávadný, stálobarevný (tkaný z barevných vláken – není dodatečně barven po utkání) a zajišťuje dobrou odolnost proti běžné mechanické zátěži.
                        Tkanina je opatřena flor-karbonovou úpravou proti vodě a chemickým kapalinám a obsahuje vodivá (uhlíková) vlákna pro bezpečný odvod statické elektřiny.
 
Oblek se skládá z blůzy a kalhot do pasu.
Blůza a kalhoty jsou trvale opatřeny etiketou se jménem výrobce, velikostním označením, materiálovým složením a symboly pro ošetřování podle ČSN EN ISO 3758. Pracovní stejnokroj PS II ARAMID je na blůze a kalhotách viditelně označen světle červeným štítkem všitým
do švů, ve velikosti 30x10 mm. Na blůze je uvedené označení na levé straně nad kapsou,
na kalhotách u jejich pravé kapsy.
 
Blůza:            
Přední díly blůzy mají nakládaná sedla z vrchového materiálu. Náprsní kapsy jsou nakládané s patkou na zapnutí. Boční kapsy jsou všity do bočních švů. Zapínání
je na zdrhovadlo překryté lištou se stuhovými uzávěry. Zadní díl je členěný
od sedla dolů s protizáhyby. Rukávy jsou jednodílné, ukončené manžetou. Límec
je jednodílný, pod límcem je našita spínka na stuhové uzávěry. Blůza je ukončena do pásku. Nad levou náprsní kapsou je našit stuhový uzávěr, určený pro jmenovku nebo osobní evidenční číslo. Nad pravou náprsní kapsou je našit stuhový uzávěr se samolepící vrstvou, určený pro hodnostní nebo funkční označení.
 
Provedení blůzy
 • přední díly mají naložené rovné sedlo z vrchového materiálu. Na levém předním díle je našita léga zapínaná na 5 ks stuhových uzávěrů šíře 25 mm a délky 50 mm. Zapínání je na zdrhovadlo od průkrčníku až do spodního okraje. Nad pravou kapsou je našitý stuhový uzávěr o rozměrech 70 x 38 mm tak, že jeho střed je totožný se středem kapsy a je našit mezi patkou a sedlem. Slouží pro hodnostní označení. Na levém předním díle je našit stuhový uzávěr o rozměrech 125 x 25 mm. Je umístěn nad levou kapsou tak, že jeho střed je shodný se středem kapsy. Části stuhových uzávěrů se smyčkami jsou našity na vrchovém materiálu blůzy,
 • náprsní kapsy o rozměrech 150 x 180 mm jsou nakládané s patkou na zapínání na stuhové uzávěry. Boční kapsy jsou umístěny v bočních švech. Kapesní váčky jsou z vrchového materiálu,
 • zadní díl má nadšité sedlo a pod sedlem jsou zhotoveny záhyby směřující k bočním švům. Spodní polovina záhybu je zašita.
 • přes přední a zadní díly je našité sedlo z vrchového materiálu,
 • rukávy jsou hlavicové, jednodílné, ukončené manžetou, která je přes spodní část stažena pruženkou šíře 20 mm v tunelu, 2 krát nad sebou. Na manžetě je našita spínka se zapínáním na stuhový uzávěr. Část stuhového uzávěru s háčky je našita na spínce,
 • límec je jednodílný, v rožcích odšitý a po obvodě prošitý. Do průkrčníku je všito vložení věšáku a etikety. Na spodním límci je našita spínka se zapínáním na stuhový uzávěr.
 • dolní kraj je ukončen páskem, přes zadní díl a část předního dílu je stažen pružením,
 • všechny švy jsou začištěny proti třepení, sešité speciálním strojem se současným obnitkováním. Límec, patky, lišta s pásky, přední kraje sedla a průramky jsou prošity dvoujehlovým šicím strojem.
 • Stuhový uzávěr určený pro osobní evidenční číslo má rozměry 125 x 25 mm, na části s háčky je našitý pruh látky o stejné velikosti a je shodný s vrchovým materiálem.
 • Stuhový uzávěr určený pro hodnostní nebo funkční značení má rozměry 70 x 38 mm, na části s háčky je samolepící vrstva. Barva stuhového uzávěru je modrá podle barevnice PANTONE 19-4019.
 • Na předním díle blůzy nad stuhovými uzávěry pro jméno nebo osobní evidenční číslo a hodnost je umístěn zvýrazňující pásek barvy žlutozelené fluorescentní z polyesteru o šířce 20 mm se sníženou hořlavostí. Tento pásek je taktéž umístěn na zádové části blůzy tak, že jeho spodní okraj je umístě 10 mm na sedlem.
 • Na zádové části blůzy je umístěn žlutý reflexní rámeček, jehož horní okraj je 10 mm pod sedlem, vyrobený z nesnadno hořlavého materiálu maximální délky 300 mm a šířky 75 mm. V rámečku je nápis "HASIČI" o délce 260 mm, výšce písma (bez háčku) 60 mm, šířce písma 12 mm, provedený velkými tiskacími písmeny v barvě vnější oděvní součásti. Rámeček je vyroben metodou tepelného transferu.
 
Kalhoty:         
Přední díly kalhot mají v pase složený záhyb, boční kapsy jsou klínové. Rozparek je na zdrhovadlo nebo knoflíky. Zadní díly mají záševky. Na pravém zadním díle je umístěna jedna výpustková kapsa s patkou na zapínání. Na pravém bočním švu je umístěna nakládaná kapsa s patkou na zapínání. Pasový límec je nadšitý
se 7 poutky na řemen. V dolním okraji je spínka na stuhový uzávěr. Dolní okraj je podehnutý a prošitý.
 
Provedení kalhot:
 • přední díly mají záhyb směřující k bočnímu švu a zadní díly mají odšité záševky,
 • boční kapsy jsou klínové, v horním a dolním kraji zpevněné uzávěrkou, a zadní kapsa je jednovýpustková s patkou do tvaru se zapínáním na stuhové uzávěry. Na pravém předním a zadním díle přes boční šev v místě holeně je zhotovena nakládaná kapsa s patkou do tvaru o rozměrech 180 x 190 mm zapínaná na stuhové uzávěry,
 • rozparek je na zdrhovadlo nebo na knoflíky a ukončení rozparku je zpevněné dvěma uzávěrkami,
 • pasový límec je nadšitý z vrchového materiálu, na pasovém límci jsou našita poutka na opasek o šířce 20 mm. Na vrchní straně pasového límce jsou našity knoflíky pro připnutí šlí. Pasový límec je přes boky stažen pruženkou o šíři 20 mm v tunelu, 2x nad sebou a zapíná se na 2 knoflíky,
 • dolní okraj je podehnutý a prošitý strojem, u spodu kalhot je umístěna spínka na stuhový uzávěr.
 • v pasovém límci jsou pod sebou strojem vyšity 2 dírky.
 • U švů na vnější straně nohavic kalhot je po celé jejich délce všitá paspule barvy žlutozelené o šíři 2 až 4 mm na dvoujehlovém šicím stroji.
 • Knoflíky průměru 16 mm se čtyřmi otvory jsou přišity v počtu: 2 knoflíků na pravé straně pasového límce pro zapnutí kalhot, 6 knoflíků na vrchní straně pasového límce na připnutí šlí, 3 knoflíků v rozparku.
 • Všechny švy jsou začištěny proti třepení, sešity speciálním strojem se současným obnitkováním a zajištěny proti párání.
 • Kalhoty jsou opatřeny opaskem s rychlosponou. Opasek je z materiálu polyester o šíři 40 mm černé barvy. Rychlospona je černé barvy.
Údržba:
Pro praní použijte běžné prací prostředky. Pro udržení funkčnosti oděvu je nutné dodržet níže uvedené ošetřovací symboly.
                            Maximální teplota praní 60°C.
                            Výrobek se nesmí bělit.
                            Žehlení při maximální teplotě žehlící plochy 110°C.
                            Výrobek se nesmí chemicky čistit.
                            Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.
Výhody pro vás
DOPRAVA ZDARMA pro ČR
Nad 14 000,- Kč bez DPH (s výjimkou - viz Obchodní podmínky)
603 427 133
Nejste si jistí, rádi Vám pomůžeme s výběrem
Bonus pro vás
Sleva 3% z obratu za uplynulý rok - viz Obchodní podmínky