Přilba GALLET F1 XF s čirým štítem a zátylníkem STANDARD

Zásahová přilba MSA Gallet F1XF s čirým štítem a pohliníkovaným zátylníkem je certifikovaná dle EN443:2008, udává nové standardy pro ochranu hlavy i pohodlí hasičů.
Vychází z předchozího modelu Gallet F1SF, který byl na trhu řadu let. Tato přilba vychází z úplně nové koncepce, která si zakládá na novém tvaru skořepiny, která je vyrobena z inovovaného termoplastu; přilba má tedy lepší vlastnosti oproti předchozímu modelu.
Verze STANDARD neobsahuje všechny doplňky jako plná verze. Je ponecháno pouze to nejdůležitější pro zachování maximálního standardu a díky tomu je možné ji dodávat za o poznání příjemnější cenu.
 
Přilba obsahuje:
- kožený upínací systém
- čirý obličejový štít [EN 14458]
- černý čelní štítek [el. ochrana E3]
- pohliníkovaný zátylník
- CZ manuál

Velikostní varianty:
  • M - 52 - 62 cm (obvod hlavy)
  • L - 58 - 65 cm (obvod hlavy)
9.990 Kč (416 € / kus)
Cena s DPH
8.256 Kč (344 € / kus)
Cena bez DPH
Velikost
Skladem u dodavatele
  • Detailní popis
Výhody:

- neomezená životnost (při korektní údržbě a pravidelných revizích)
- nastavitelné ochranné brýle
- nízké těžiště (pocit nízké váhy přilby), nemění se ani přidáním integrované svítilny  (přilba je vybalancovaná)
- široké příslušenství (aktivní ochrana sluchu - v přípravě, nové komunikační headsety, značení možné dle nařízení GŘ HZS ČR)

K přilbám dodávaným dle EN443:2008 lze používat jen spolu s přilbou schválené příslušenství (svítilny, komunikační sady, ochranné masky, samolepky apod.). Pokud k přilbě schválené dle EN443:2008 není používáno spolu s přilbou certifikované příslušenství, pak se na ni samotnou ani na používaný celek nemůže vztahovat platný certifikát.

Specifikace a technické parametry:
Velikost: M: 52 - 56 cm
L: 58 - 65 cm
Hmotnost: 1450 g (základní konfigurace)
Skořepina: Termoplast, vstřikovaný
Měkká vycpávka: Tlumicí polyuretanová pěna s aramidovou vrstvou
Podbradní pásek: 3bodový, nastavitelný podbradní pásek s přezkou
Vnitřní výstroj: Nomex, nastavitelné aramidové pásky, ovládané ozubeným kolečkem
Obličejový štít: Zlatý, materiál termoplast
Barva: Fotoluminiscenční
 

Popis produktu

Těžiště přilby je oproti předchozímu modelu sníženo o 3 cm, sedí na hlavě lépe a zejména po delším nošení se nezdá tak těžká. Přestože hmotnost přilby je stejná jako u klasické Galletky F1 SF – tedy 1,4 kg – pocitově se zdá nový model lehčí. Přilba lépe sedí na hlavě, má snadnější nastavení pomocí aretačního kolečka, které lze velice dobře provádět i v rukavicích. Možná jsou i další nastavení - nastavení hloubky přilby a podbradního řemínku, který je tříbodový. Celková konstrukce podbradníku je pohodlnější a již nevadí při nošení masky.  U nové přilby F1 XF je možné zabudovat dvě integrované svítilny do těla přilby, které umožnují dokonalé osvícení prostoru před hasičem. Po zapnutí svítilny je stav baterie indikován krátkým zablikáním svítilny – 3 záblesky signalizují plné nabití baterie 2 záblesky kapacitu cca 50% baterie a 1 záblesk méně než 25%. Do přilby je možné umístit náhlavní soupravu k radiostanici pro lepší komunikaci – tento systém se v současnosti připravuje. Nová přilba je více otevřená, proto je v ní lepší slyšitelnost. Samotná přilba byla certifikována se zátylníkem, ale zároveň prošla certifikací i bez pokoveného zátylníku. Upínaní celoobličejové masky IDP pomocí kandaháru je daleko snažší a přesnější, díky větším západkám a prolisům ve skořepině. Toto vše je možné dělat v rukavicích. Přilba má neomezenou životnost, pokud jsou na ní prováděny pravidelné 2 leté revizní kontroly. Přilba je dostupná ve dvou velikostních variantách, ve velikosti M (od 52 do 62 cm obvod hlavy) – která bude sedět 95% hasičů dále ve velikosti L pro obvod hlavy od 57 do 65 cm. Uvnitř přední části jsou bajonetové západky pro upevnění holandského límce. Systém pro upínání holandského límce a zátylníku je stejný, nicméně není kompatibilní s předchozí verzí F1SF. Čelní štítek je vyměnitelný, k dispozici bude i pozlacená verze. Na přilbu je možné umístit externí svítilnu, která je certifikovaná výrobcem přilby. Jedná se o integrovaný světelnýmodul 4LED, hmotnost 100g díky rovnoměrnému rozmístění na přilbě ani nepoznáte. Světla jsou umístěna tak, že s každým pohnutím hlavy vidíte přesně tak jak potřebujete, nemusíte upravovat svítilnu ani se bát, že se vám někde zachytí nebo upadne.
Výhody pro vás
DOPRAVA ZDARMA pro ČR
Nad 14 000,- Kč bez DPH (s výjimkou - viz Obchodní podmínky)
603 427 133
Nejste si jistí, rádi Vám pomůžeme s výběrem
Bonus pro vás
Sleva 3% z obratu za uplynulý rok pro registrované zákazníky - viz Obchodní podmínky